Kodėl neverta atidėti saulės elektrinės projekto?

Prieš kelias savaites aplinkos ministerijos priimtas planas numatė per ateinančius aštuonerius metus subsidijoms skirti 1,608 mlrd. eurų. Per 2022 bei 2023 bus atseikėta daugiau, kaip pusė mlrd. eurų – 608 mln. Į ekosistemos plėtrą numatytos investicijos užtikrina, kad neįsirengus saulės elektrinės šiais metais, bus proga tai padaryti ir kitais bei dar kitais. Visgi, delsimas – turi ir savų minusių, į kuriuos norėtume atkreipti dėmesį.

Pasinaudojus parama ir įsirengus saulės elektrinę jau dabar:

  •  70% – būtent tiek sumažėtų išlaidos už elektros energiją esant dabartinei elektros kainai;
  •  ESO ‘pasaugojimo mokestis’ keičiasi kas metus, nei vienas iš rangovų šio neužtikrina, jam išaugus, ilgėtų projekto atsiperkamumas;
  • Logistika, paklausa, komponentų kainos – galima būtų vardinti ne vieną veiksnį, kuris žaidžia, kol tiekėjai suformuoja galutinę įrangos kainą. Sekančiais ar dar kitais metais, būnant net stipriausiu optimistu negalime tikėtis pigesnės įrangos, ši tik brangs, ko pasekoje rangovai kels savo įkainius.
  • Įsirengus saulės elektrinę vienam iš pirmųjų savo kvartale nebus papildomų rekonstrukcijos darbų, kurie gali nukelti ar išbranginti projektą iš ESO pusės;
  •  Ateityje gali atsirastų kitų – nenumatytų projektų/investicijų, kurioms reikės papildomų pajamų.

Eina jau 6 diena, APVA paraiškų langas atidarytas ir laukia Jūsų iniciatyvos, tad suskubkite bei pasinaudokite proga, kol turite tam galimybę!

Konsultacijai

Susisiekite su mumis palikdami užklausą, el. paštu arba skambinkite nurodytų numeriu. Stengiamės atsakyti į visus Jūsų klausimus per vieną darbo dieną.