Elektromobilių įkrovimo stotelės

Elektra varomi automobiliai keičia požiūrį į tvarią, ekologišką ir aplinkai nekenksmingą transporto priemonę. Didėjant eksploatuojamų elektromobilių skaičiui, labai svarbu, jog dabar jų baterijas galima įkrauti ir namuose, o turint saulės elektrinę ženkliai sumažinamos išlaidos elektros energijai.

Renkantis elektromobilio įkrovimo stotelę svarbu žinoti:

Elektros įvado galią
Elektromobilio baterijos talpą
Elektromobilio vidinio įkroviklio galią

Elektromobilių įkrovimo stotelių tipai:

1. Lėto įkrovimo

Tai vienas pigiausių ir lengviausiai prieinamų elektromobilio baterijų įkrovimo būdų. Norint pakrauti elektromobilį šiuo būdu užtenka turėti tvarkingą elektros įvadą su įžeminimu.

2. Vidutinio (greito) įkrovimo

Tai yra geriausias būdas, kuris užtikrina ilgą baterijų gyvavimo trukmę ir yra rekomenduojamas daugelio elektromobilių gamintojų. Taip pat, kaip ir lėto įkrovimo stotelei – gali būti naudojamas buitinis elektros tinklas, tačiau būtina įsigyti krovimo stotelę, kuri yra montuojama prie sienos arba ant žemės.

3. Itin greito krovimo

Tai dažniausiai komercinio pobūdžio elektromobilių stotelės, kurios per pusvalandį bateriją gali įkrauti iki 80%. Itin greito įkrovimo tipo stotelės yra aktualios viešajam naudojimui.

Kur galima diegti elektromobilių įkrovimo stoteles?
  • Privačiame name – elektromobilio stotelę galima įdiegti namo teritorijoje, stoginėje ar namų valdos teritorijoje. Pakrauti automobilį galima įkrauti tiesiai iš standartinio buitinio lizdo arba specialia įkrovimo stotele.
  • Daugiabutyje – krovimo stotelę įdiegiant privačioje automobilio stovėjimo vietoje, tačiau pats įrengimas yra sudėtingesnis, nes turi būti užtikrinta ne tik tinkama įvado galia, bet ir reikalingas namo bendrijos atstovo / administratoriaus sutikimas dėl įkrovimo stotelės įrengimo.
  • Darbovietėse.
  • Viešųjų įstaigų stovėjimo aikštelėse.
  • Viešbučių, restoranų, verslo centrų stovėjimo aikštelėse.