Saulės elektrinės

Saulės energija yra vienas gausiausių energijos išteklių žemėje. Tai atsinaujinantis energijos šaltinis, kuris nekelia jokios taršos, neturi poveikio aplinkai, yra ekologiška bei gali patenkinti jūsų namų elektros poreikį. Džiaugiamės, kad Lietuvos gyventojai aktyviai domisi atsinaujinančia energetika ir galimybe įsirengti nuosavą saulės elektrinę. Tai yra geriausia išeitis iš susidariusios situacijos elektros rinkoje. Dabar yra puikus metas įsigyti saulės elektrinę, nes galima pasinaudoti valstybės teikiama parama. Sonergy komanda padės netik atrasti tinkamiausią saulės elektrinės sprendimą pagal Jūsų poreikį, bet ir pilnai įgyvendinti projektą ir susitvarkyti visą reikiamą dokumentaciją.
Tam, kad saulės elektrinės įrengimas būtų paprastesnis ir greitesnis Sonergy specialistai konsultuos klientą ir teiks pagalbą viso proceso metu. Padėsime profesionaliai sutvarkyti visą dokumentaciją, įvertinsime objektą, pasiūlysime ir padėsime išsirinkti tinkamiausią įrangą bei montavimo konstrukcijas, kurios atitiks visus lūkesčius.

Saulės elektrinių veikimo principas

Saulės elektrinės susideda iš kelių pagrindinių komponentų:
Saulės modulių
Inverterio (keitiklio)
Palaikančiųjų konstrukcijų bei AC, DC laidų
Paprastai apibrėžiant saulės elektrinės veikimo principą, galima sakyti, kad saulės moduliai sugeria saulės energiją (fotonus) ir paverčia ją nuolatinės srovės elektros energija, kuri vėliau naudojama elektros poreikiui patenkinti.
Saulės elektrinės ant stogo veikimo principas, paremtas dvipuse apskaita (NET metering).
  • Saulės elektrinei gaminant elektros energiją ir ši namuose vartojama savo reikmėms esamuoju laiku, tai vadinama momentiniu suvartojimu. Ši elektros dalis neįskaičiuojama į apskaitą, todėl už ją nereikia mokėti.
  • Saulės elektrinei gaminant daugiau elektros energijos nei suvartojate momentiškai, pagaminta elektros energija keliauja į ESO tinklą, kuriame ji yra saugoma kaip perteklinė. Tinkle ji saugoma iki to momento, kai vartotojas pritrūksta momentiškai gaminamos elektros energijos, ypač tamsiu paros metu arba žiemą.
  • Nutolusios elektrinės yra įrengiamos ten, kur elektros generacija yra optimaliausia. Tai gali būti laukas, žemės sklypas, sandėlio stogas ar kitokia, saulės moduliams įrengti, tinkama vieta.
  • Nutolusios saulės elektrinės veikimas paremtas tuo, kad visa pagaminta elektros energija keliauja tiesiai į ESO tinklus, kur ji yra saugoma iki kol klientui atsiranda poreikis padengti suvartojimą savo objekte.

Saulės elektrinės kaina

Saulės elektrinės kaina sudaro keli veiksniai, kurie nustatomi individualiai pagal kliento poreikius ir norus.

Saulės elektrinės galingumas
Saulės elektrinės modulių rūšis
Montavimas
Paviršiaus/dangos specifika, kur bus atliktas saulės elektrinės montavimas
Saulės elektrinės įtampos keitiklio (inverterio) pasirinkimas

Atsiperkamumas

Kaip jau įprasta, prieš investuodami visuomet norime įsivertinti investicijos atsiperkamumą bei galimą pelną. Saulės elektrinės projektas – ne išimtis. Kad galėtume įvertinti atsiperkamumą, turėsime įsivertinti šias dalis:

  • Išlaidas elektros energijai.
  • Momentinį vartojimą ir „pasaugojimui“ perduotos elektros energijos įkainį.
  • Saulės elektrinės projekto galią.
  • Saulės elektrinės projekto kainą.
  • Galimą sutaupymą.