Daugelis saulės elektrinių savininkų, siekdami išvengti didesnių išlaidų, pasirenka prisijungti prie elektros tinklo ir naudotis vadinamąja pasaugojimo paslauga. Vis dėlto, saulės energijos kaupikliai yra svarbūs dėl dviejų pagrindinių priežasčių. Pirma, jie padeda stabilizuoti elektros tiekimo nesklandumus. Jei dėl gamtos sąlygų, remonto ar kitų darbų elektros tiekimas laikinai nutrūktų, energiją galima paimti iš kaupiklio. Tai ypač aktualu gyvenantiems atokiau, kur šaltuoju metų laiku energija būtina šildymui. Antra, kaupikliai padeda sutaupyti – sukaupta energija naudojama tada, kai jos reikia, todėl iš tinklo elektros reikia tik tada, kai kaupiklyje ji baigiasi. Tam tikrais laikotarpiais kaupiklis gali pilnai aprūpinti namus energija, todėl nebūtina grąžinti iš pasaugojimo paimtos elektros, o tai reiškia, kad už ją nereikia papildomai mokėti. Dažniausiai tai įvyksta vasarą, kai elektrinė daugiausiai energijos pagamina dieną, o suvartojama daugiau vakare arba naktį.
Norint tiksliai nustatyti, kiek galima sutaupyti, reikėtų atlikti sudėtingus skaičiavimus, tačiau pagrindiniai principai yra aiškūs. Jei turite kaupiklį, kuris gali patenkinti dienos elektros energijos poreikius, karštomis vasaros dienomis nereikės naudoti elektros iš tinklo – dienos metu saulės elektrinė pagamina energiją, kuri kaupiklyje laikoma ir naudojama vakare. Taip ciklas kartojasi kasdien. Visgi, žiemą kaupiklis negalės aprūpinti visų poreikių, nes trūksta saulės energijos elektrinės veiklai palaikyti ir kaupiklio užpildymui. Nepaisant to, vertinant visus metus, kaupikliai gali reikšmingai sumažinti išlaidas. Tai verta investicija ne tik dėl sutaupymo, bet ir dėl energijos tiekimo autonomijos bei galimybės naudotis elektra, kai jos nėra iš tinklo.
Iki metų pabaigos Energetikos ministerija planuoja paskelbti paramos kvietimą ir baterijų įsirengimui gyventojams.
„Gaminantys vartotojai yra mūsų energetinės nepriklausomybės pamatas. Bendra jų elektrinių galia šiandien sudaro 1,33 GW ir tai yra daugiau nei pusė visos šalies saulės elektrinių galios, kuri šiuo metu yra 1,75 GW, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys. – Būtent gaminantys vartotojai tapo svarbiausiu saulės energetikos plėtros Lietuvoje faktoriumi ir ženkliai prisideda prie priklausomybės nuo elektros importo mažinimo, todėl valstybė ir toliau rems gyventojų investicijas į savo energetinį savarankiškumą.“ – D.Kreivys.
Kviečiame jus nelaukti paramos teikimo pradžios, susisiekti su mumis, kad įvertinti potencialų energijos kaupiklio prijungimą prie jūsų esamos saulės elektrinės, ar įvertinti hibridinės saulės elektrinės galimybes.